Co wyróżnia kredyty gotówkowe

Kredyty gotówkowe są produktem dość specyficznym ponieważ z jednej strony różnią się od kredytów oraz od pożyczek z drugiej strony posiadają cechy jednego jak i drugiego. To właśnie dzięki swojej specyfice cieszą się taką popularnością.

Kredyty gotówkowe mają cechy pożyczek gotówkowych, pierwsza i najważniejszą cechą podobną jest to że można je przeznaczyć praktycznie na każdy cel, dostajemy gotówkę, którą wydajemy wedle uznania. Kolejnym podobieństwem jest łatwość w otrzymaniu takiego produktu, zazwyczaj wystarczy dowód osobisty, wiele pożyczek reklamuje się w podobny sposób pod hasłem “Pieniądze na dowód”. Pożyczki tak samo jak kredyty gotówkowe są udzielane na niezbyt duże kwoty do kilku tysięcy złotych oraz na niezbyt długi okres czasu kilka miesięcy, jednak już tutaj podobieństwa się kończą, oraz kwoty i terminy są trochę bardziej rozszerzone ponieważ możemy wziąć kredyt gotówkowy na kilka miesięcy a nawet na kilka lat. Trzeba tutaj zwrócić uwagę na to że kredyty gotówkowe są dalej kredytami czyli są regulowane a więc są bezpieczniejszym źródłem dodatkowego kapitału (który oczywiście trzeba później zwrócić). Kredyty gotówkowe są zazwyczaj niżej oprocentowane niż pożyczki a co za tym dalej idzie banki aby obniżyć swoje ryzyko bardziej sprawdzają takiego klienta.

Różnic pomiędzy kredytami gotówkowymi a innymi kredytami także jest całkiem sporo i wynikają one głównie z podobieństw do pożyczek jak to było w przypadku różnic z pożyczkami. Kredyty gotówkowe z reguły są trochę wyżej oprocentowane niż inne kredyty i stanowi to cechę przejściową między kredytami i pożyczkami. Jak łatwo się domyślić banki w przypadku kredytów gotówkowych wyższym oprocentowaniem niwelują sobie większe ryzyko wynikające z małych wymagań wobec klienta. I tak samo jak było to podobieństwem z pożyczkami jest to różnicą z innymi kredytami. Zazwyczaj w przypadku na przykład kredytów hipotecznych, które są na większe kwoty trzeba dostarczyć całą masę dokumentów. Kolejne różnice kredytów zwykłych i gotówkowych to termin i kwota. Jako że banki bardziej ryzykują to ryzykują mniejsze kwoty i w krótszych okresach czasu dzięki czemu mogą obracać pieniędzmi częściej, dodatkowo banki więcej zarabiają na prowizjach w ten sposób.

Zobacz także:  W jakie waluty inwestować w 2022?

Related Posts

W poszukiwaniu odpowiedniej pożyczki osobistej

Za każdym razem, gdy masz do czynienia z kryzysem finansowym, pewna myśl o zaciągnięciu pożyczki o…

Pożyczaj tylko wtedy, gdy musisz

Wiele osób czasami czuje potrzebę pożyczenia pieniędzy, a wynika to z wielu sytuacji czy też wielu…

Kredyt gotówkowy i hipoteczny – czym się różnią?

Kredyty gotówkowy i hipoteczny wydaje się niczym nie różnić. Ale to tylko pozory. Owszem zarówno j…

Jak działa WIBOR?

WIBOR to skrót od Warsaw Interbank Offered Rate – wskaźnik oparty na stopach procentowych, jakie banki oferują sobie nawzajem w trakcie transakcji finansowych w walucie PLN. WIBOR…

Czy można zastrzec swój PESEL?

Czy można zastrzec swój PESEL? To pytanie coraz częściej pojawia się wśród Polaków. Zastanawiamy się, czy jest to możliwe i co moglibyśmy zyskać na takiej decyzji. Sprawdźmy…

W jakie waluty inwestować w 2022?

Inwestowanie w rynku walutowym może być dochodowe, ale wymaga wiedzy i doświadczenia. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy krótki artykuł na temat top 5 walut, w które…

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.