Czy można sprawdzić BIK za darmo?

Chcesz wiedzieć, czy możesz sprawdzić BIK za darmo? Wiemy, jak ważne jest dla Ciebie monitorowanie swojego stanu finansowego, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie krótki artykuł, w którym dowiesz się wszystkiego o BIKu.


Odpowiedź brzmi: tak, można. Aktualnie nie ma przeszkód, żeby to zrobić. Prawo do złożenia wniosku o darmowy raport BIK przysługuje każdemu konsumentowi raz na 6 miesięcy, a więc dwa razy do roku. Należy jednak pamiętać, że nie będzie to taki sam raport, jaki można zakupić w cenie 39 zł. Darmowa wersja BIK będzie miała ograniczoną ilość informacji i nie będzie tak szczegółowa jak pełna wersja.

Jak sprawdzić czy jestem w BIK?

Wystarczy otworzyć konto w portalu BIK i dokonać płatności. Raport BIK powinien się sam wygenerować. W przypadku, gdyby tak się nie stało, warto skontaktować się z obsługą klienta portalu.

Jak sprawdzic BIK przez telefon?

Jeżeli zauważyłeś, że w swoim raporcie BIK jest coś nie tak, to koniecznie skontaktuj się z biurem informacji kredytowej. Dzwoniąc pod numer 22 348 4444, uzyskasz wszelkie niezbędne informacje na temat alertu kredytowego. Pomożemy Ci ustalić, czy faktycznie masz się czego obawiać i dostosujemy odpowiednie działania. Aby sprawdzić szczegóły alertu online, zaloguj się do swojego panelu użytkownika na stronie internetowej BIK.

Ile kosztuje sprawdzenie w BIK?

Standardowa cena jednego raportu BIK wynosi 39 zł brutto. Za tę kwotę możesz sprawdzić swoją historię w biurze kredytowym przez okres 12 miesięcy. W pakiecie 6 dostępnych jest również dodatkowe usługi: wskaźnik BIK, alerty BIK oraz zastrzeżenia kredytowe. Ten usługi ważne są przez okres 12 miesięcy i kosztują 99 zł brutto.

Zobacz także:  O co chodzi w TBS?

Jak sprawdzić BIK przez internet?

Wystarczy, że zalogujesz się do swojego banku i złożysz wniosek o raport BIK. Bank prześle Twój wniosek do Biura Informacji Kredytowej, a następnie gotowy raport odeśle Ci w formie zaszyfrowanego pliku PDF. Będziesz mógł go otworzyć dopiero po wpisaniu hasła, które otrzymasz SMS-em.

Czy bank widzi inne kredyty?

Zdecydowanie tak. Dowody osobiste, PESEL-y oraz numery NIP służą jako identyfikatory potencjalnych klientów. Po ich podaniu bank może dowiedzieć się wszystkiego na temat kredytów, jakie dana osoba ma w swojej historii. BIK to instytucja, która gromadzi te informacje i udostępnia je bankom oraz innym instytucjom finansowym. Dzięki temu każdy bank ma do dyspozycji aktualne dane na tematkredytobiorców.

Informacje zawarte w BIK-u mogą posłużyć bankowi do odrzucenia wniosku kredytowego albo do obniżenia limitu kredytowego. Warto więc pamiętać, że BIK to nie tylko miejsce, gdzie są przechowywane informacje o naszych kredytach – to także instrument, który można wykorzystać do negocjacji warunków kredytu.

Jak długo jest się w BIK?

W momencie, gdy kredytobiorca spłaca swój dług w terminie, jako dobrego płatnika wpisuje się go BIK. Tak więc nasza historia kredytowa, zarówno ta pozytywna, jak i negatywna jest widoczna w bazie BIK przez 5 lat. Po upływie okresu 5 lat od wpisania dłużnika w listę BIK nasze dane dotyczące nieterminowej spłaty kredytu będą usuwane na prośbę osoby w bazie BIK.

Kto może mieć dostęp do BIK?

Biuro Informacji Kredytowej to baza danych, do której mają wgląd wszystkie polskie banki oraz SKOK-i. Firmy pożyczkowe także mogą korzystać z tego typu informacji, jednak tylko te, które współpracują z BIK. Warto pamiętać, że informacje przechowywane są tam tylko osobom, które faktycznie korzystają z kredytu. Jakie informacje można tam znaleźć?
Głównymi danymi są: historia kredytowa danej osoby oraz jej aktualny scoring. To bardzo ważne informacje dla banku, ponieważ pozwalają one ocenić ryzyko kredytowe danego Klienta. Warto pamiętać, że im lepsza historia, tym niższe ryzyko oraz większa szansa na uzyskanie kredytu w banku.

Zobacz także:  Jak obliczyć zużycie prądu wzór?

Jak sprawdzić swoją historię kredytową?

Bardzo proste. Wystarczy sprawdzić Raport BIK, czyli wszystkie informacje o kredytach w jednym miejscu. Raport BIK można pobrać za darmo poprzez portal www.bik.pl. Wystarczy zarejestrować się i wybrać interesujący nas produkt.

Co widzi bank w raporcie BIK?

Raport BIK gromadzi informacje o kredytach i pożyczkach, które spłaca lub spłacałeś. Dzięki temu bank może stwierdzić, w jakim stopniu terminowo regulowałeś swoje zobowiązania finansowe oraz czy były one opóźnione. Jeżeli w przeszłości miałeś problemy ze spłatą kredytu lub pożyczki, to raport BIK może to pokazać – takie informacje są przechowywane w bazie danych na okres 5 lat.

Jak sprawdzić swoje długi w internecie za darmo?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak sprawdzić zadłużenie, należy się zarejestrować w biurze informacji gospodarczej, podać swoje dane osobowe i poczekać na raport. Osoba fizyczna może to zrobić samodzielnie bez żadnych opłat.

Related Posts

Jak wybrać kredyt samochodowy?

Wybór kredytu samochodowego może być bardzo wymagającym zadaniem. Na rynku istnieje wiele możliwoś…

Czy można zablokowac transakcję kartą?

„Czy można zablokowac transakcję kartą?” – to pytanie, które coraz częściej słyszymy. Wiele osób ma problem z tym, że nie może zablokować transakcji kartą, a także z…

Jak obliczyć zużycie prądu wzór?

, naukowy Jeżeli chcemy obliczyć zużycie prądu wzór, to musimy użyć odpowiedniego wzoru. Wzór na zużycie prądu powinien uwzględniać takie czynniki, jak: moc urządzenia, czas jego użytkowania…

O co chodzi w TBS?

/informacyjny Dziś wiele osób cierpi na problemy ze zdrowiem psychicznym i korzysta z leczenia farmakologicznego. TBS to jeden z leków, który może pomóc. TBS jest lekiem przeciwdepresyjnym…

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.