Czy opłaca się korzystać z karty kredytowej?

Karta kredytowa bywa przydatna, ale tylko wtedy, gdy jest się ostrożnym. Za jej pomocą można zrobić wiele rzeczy, które byłyby trudne lub nawet niemożliwe do zrobienia bez niej – np. wziąć kredyt na remont mieszkania czy zapłacić za bilety lotnicze. Jeśli jednak nie ma się dobrej historii kredytowej lub nie ma się doświadczenia w robieniu zakupów na raty, lepiej jej unikać. Karta kredytowa może prowadzić do poważnych problemów finansowych, dlatego trzeba być ostrożnym i rozważnym, jeśli się jej używa.


W jaki sposób można rozłożyć spłatę? Dlaczego warto pamiętać o terminie spłaty?

Karta kredytowa to doskonałe narzędzie do wykorzystania dodatkowej gotówki. Będzie ona naprawdę pomocna tylko wtedy, gdy regularnie spłacimy zadłużenie. Należy rozsądnie dysponować kwotą, którą mamy do dyspozycji oraz nie przekraczać limitu, aby nie doprowadzić do dalszej spirali zadłużenia. Warto też pamiętać, że każdy bank ma inne wymagania co do okresu spłaty czy tzw. okres bezodsetkowy. Dlatego ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o korzystaniu z karty kredytowej, poznaliśmy jej szczegółowo regulamin i wiedzieliśmy na czym polega nasza decyzja.

Ile jest czasu na spłatę karty kredytowej?

Okres spłaty trwa od 20 do 29 dni, a cały okres rozliczeniowy to 30 dni. Jeżeli płatność zostanie uznana przez bank w ciągu pierwszych 10 dni od daty wydania karty, to można uzyskać 5% rabatu. Spłata karty kredytowej powinna być dokonywana bezpośrednio na rachunek bankowy, a nie przelewem.

Zobacz także:  Czym polega wynajem okazjonalny?

Ile kosztuje korzystanie z karty kredytowej?

Wysokość miesięcznej opłaty za kartę uzależniona jest od rodzaju karty kredytowej. Mastercard OK! Karta kredytowa to aktualnie 10 PLN miesięcznie. Opłata ta jest pobierana z tytułu użytkowania karty. Można jednak w prosty sposób uniknąć tej opłaty. Wystarczy, że dokonasz transakcji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 500 zł, a opłata zostanie anulowana.

Co lepiej kartą kredytową czy kredyt?

Przechodzenie na kartę kredytową nie oznacza tylko wygodniejszej formy płatności, ale także możliwości uzyskania dodatkowego zastrzyku finansowego w postaci kredytu. W końcu karta kredytowa to w gruncie rzeczy mały kredyt, z którego możesz skorzystać w każdej chwili, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Wystarczy, że podczas dokonywania płatności wskazujesz swoją kartę jako formę płatności, a bank przekazuje ci określoną kwotę na Twoje konto. Później masz okreslony czas na spłacenie tego kredytu bez żadnych dodatkowych opłat.

Oczywiście istnieje także druga strona medalu – jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z finansami i nie bardzo rozumiesz jeszcze mechanizm działania kart kredytowych, to możesz szybko popaść w długi i mieć duży problem ze ich spłacaniem. Dlatego też warto być ostrożnym i dokładnie przeanalizować swoje możliwości finansowe oraz ryzyko, jakie się podejmuje, decydując się na ten rodzaj platnosci.

Kiedy należy spłacić kartę kredytową?

Najlepiej jest uregulować zadłużenie przed zakończeniem się okresu bezodsetkowego, ponieważ wtedy nie zostaną nam naliczone odsetki. Kartę kredytową możemy spłacać w dowolnym dla nas terminie przed upływem daty wymagalności. Najkorzystniejsze jest jednak regulowanie należności co miesiąc, wtedy unikniemy dodatkowych kosztów i problemów ze spłatą.

Jak nie płacić za kartę kredytową?

Wykonując codzienne czynności, takie jak zakupy, można ich dokonywać przy użyciu karty kredytowej. Wystarczy zebranych 10 transakcji w ciągu miesiąca, a opłata za kartę kredytową nie będzie naliczana. Pamiętajmy jednak, żeby nie anulować tych transakcji w celu ich uniknięcia, ponieważ wtedy również nie będzie można skorzystać z tej promocji. Sposób ten pozwoli Ci więc na oszczędzanie pieniędzy i uniknięcie dodatkowych opłat.

Zobacz także:  Na czym polega Klarna?

Jak rozliczana jest kartą kredytową?

Zazwyczaj rozliczenie transakcji są obsługiwane przez regularne, comiesięczne cykle. Po zakończeniu każdego cyklu kredytowej otrzymasz zestawienie wydatków od banku. Wyciąg będzie pokazywał kwotę, datę i miejsce dokonania transakcji.

Co jesli nie splace karty kredytowej?

Można więc powiedzieć, że korzystanie z karty kredytowej jest jak zaciąganie kredytu. Klientów obowiązuje jednak okres bezodsetkowy, czyli czas, w którym mogą zwrócić dług bez żadnych opłat. Dopiero niespłacenie całej kwoty w terminie sprawi, że zostaną oni obciążeni odsetkami. Czym sa odsetki? Odsetki to nic innego jak pewien procent wartości długu, jaki musimy uregulować w dodatku do samej kwoty długu. Obliczanie ich jest bardzo proste – wystarczy pomnożyć wartość długu przez stawkę oprocentowania i podzielić przez 365 (liczbę dni w roku). Jeśli nasza rata miesięczna nie obejmuje całego długu, to możemy być obciążani dodatkowo odsetkami „dziennymi“

Jaki limit na karcie kredytowej?

To pytanie często zadają sobie klienci banków. Warto wiedzieć, że limit to ustalona miesięczna pula pieniędzy, jaką może przyznać bank. Dostępna jest od razu, gdy chcesz zapłacić w sklepie lub dokonać przelewu. Środki są pożyczane przez bank na okres około 50 dni (zależnie od banku), a spłacasz co miesiąc tyle, ile wykorzystałeś bez rozkładania długu na raty.

Pamiętaj też, że oprócz limitu istnieje także prognozowany miesięczny dochód, który ma duże znaczenie przy ustalaniu limitu karty kredytowej. Jest on brany pod uwagę wtedy, gdy staramy się o kartę kredytową ze stałym limitem. Prognoza dotyczy dochodów netto – czyli po potrąceniu ewentualnych składek na ubezpieczenia i innych opłat regulaminowych.

Ile kosztuje miesięczne utrzymanie karty kredytowej?

W zależności od banku i oferty, koszt utrzymania karty może wynosić od 1 do nawet 15 zł miesięcznie. Średnio jednak opłata za kartę kredytową to około 5-6 zł miesięcznie. Jakie są inne koszty karty? Oprócz opłaty miesięcznej, istnieje także prowizja od transakcji oraz opłata roczna. Prowizja od transakcji może wynosić od 0 do 5% wartości transakcji, a opłata roczna to kolejne kilkadziesiąt złotych.

Zobacz także:  Na czym polega Klarna?

Jaka karta kredytowa najlepsza?

Odpowiedź jest prosta – Visa Platinum od Banku BNP Paribas. Dlaczego? To produkt, który łączy wszystko to, co najlepsze: atrakcyjny limit kredytowy, elastyczne warunki spłaty oraz niskie oprocentowanie. Do tego dochodzi jeszcze szeroka dostępność – kartę można z powodzeniem stosować w wielu bankomatach i punktach handlowo-usługowych na całym świecie. Visa Platinum to gwarancja bezpiecznych i wygodnych płatności online oraz offline. Jeśli szukasz karty kredytowej, która spełni Twoje oczekiwania i potrzeby, ta od BNP Paribas jest dla Ciebie idealna!

Related Posts

Czym polega wynajem okazjonalny?

Wynajem okazjonalny, to bardzo popularna forma wynajmu mieszkań w ostatnim czasie. Jest to świetna alternatywa dla hoteli, które mogą być drogie lub niewygodne. Wynajem okazjonalny pozwala Ci…

Na czym polega Klarna?

, niewybredny Na czym polega Klarna? Klarna to nowoczesna i wygodna forma płatności dostępna w internecie. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych metod płatności, takich jak karty…

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.