Skąd Polacy biorą kredyt na samochód

Gotówka, kredyt, leasing, a może coś innego? To tylko kilka sposobów z których korzystają Polacy chcąc sfinalizować kupno samochodu.

Z pewnością każdy z nas ma dość swojego starego samochodu i jego ciągłych napraw? Jeśli zaczynamy już się rozglądać za lepszym modelem, przemyślmy też dokładnie sposób, w jaki sfinansujesz zakup tego auta. Jak się okazuje rozwiązań jest kilka, a na czoło – oprócz gotówki – wysuwają się najpopularniejsze metody pozyskiwania pieniędzy czyli oczywiście kredyty samochodowe i leasing.

10% Polaków planuje wymienić auto?

Jak dowodzą liczne badania co dziesiąty kierowca planuje wymienić swój samochód na nowy. Z reguły bezpośrednią przyczyną jest chęć pozyskania auta nowszego a także konieczność zakupu kolejnego pojazdu za względu na awaryjność aktualnie posiadanego. Aż 74% kierowców wybiera w tym celu auta używane.

Od leasingu wolimy kredyt

Jak się okazuje 57% Polaków finansuje zakup auta z własnych oszczędności. Wśród pozostałych najwięcej osób bo aż (16%) posiłkuje się w zakupie kredytem samochodowym, a 10% leasingiem. Oba te rozwiązania sią tymi po które najczęściej sięgają kierowcy w Polsce.

Zaufanie do kredytowania rośnie

Coraz częściej marzymy o nowym samochodzie tym bardziej jeżeli nowym pojazdem cieszy się sąsiad czy ktoś rodziny. Choć zamiar skorzystania z kredytu samochodowego wyraziło tylko 16% badanych, to warto podkreślić również, że wśród osób, które już przynajmniej raz skorzystały z pomocy banku przy zakupie auta bądź też przeznaczyły go na inny cel, zaufanie do kredytów rośnie. Kierowcy, którzy już raz wybrali kredyt samochodowy, częściej wybierają go ponownie przy kolejnych wymianach auta – z tego rozwiązania skorzystało aż 71% uczestników wskazanej grupy. Dzięki temu możemy zaobserwować że Polacy coraz częściej sięgają z pożyczki na ten cel.

Zobacz także:  Co to znaczy cesja?

Kupując auto, pamiętaj o assistance

Jeśli już zmieniliśmy auto, nie zapomnijmy o dobrym ubezpieczeniu, do którego możemy dokupić usługi assistance w podróży. Dzięki temu otrzymamy darmowe holowanie pojazdu w przypadku awarii na drodze, opcja skorzystania z samochodu zastępczego, usług mechanika czy dowozu paliwa, gdy zabraknie go w trakcie podróży to tylko niektóre z korzyści płynących z assistance.

Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję dotyczącą kredytu samochodowego czy też leasingu dokładnie zapoznajmy się ze wszystkimi ofertami na rynku i wybierzmy te która będzie dla nas najbardziej korzystana i która spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Related Posts

Co to znaczy cesja?

Cesja to przeniesienie praw autorskich do utworu na innego wykonawcę. Jest to częsty scenariusz w branży muzycznej, kiedy to artyści przenoszą prawa do swoich utworów na wytwórnię…

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.