Co trzeba zrobić żeby płacić telefonem?

, instruktażowy

Wciąż nie wiesz, co trzeba zrobić, żeby płacić telefonem? Wystarczy, że sięgniesz po najnowszy model telefonu i zainstalujesz aplikację do obsługi płatności. Pamiętaj, żeby zawsze mieć przy sobie telefon oraz kartę bankomatową, żeby dokonać płatności.


Najpierw należy zainstalować odpowiednią aplikację bankową na urządzeniu z systemem Android. W aplikacji będzie można jednorazowo aktywować funkcję płatności zbliżeniowych BLIK. Żeby to zrobić, musisz mieć aktywną blokadę urządzenia – kodem, odciskiem palca lub biometrią twarzy.

Jak płacić telefonem z NFC?

Włącz NFC w opcjach urządzenia, a następnie zbliż telefon do terminala. Czasem konieczne jest też potwierdzenie operacji dotykając ekranu. Pamiętaj, że jeśli chcesz zapłacić kwotę wyższą niż 50 złotych, musisz podać kod PIN.

Jak płacić telefonem bez karty?

Wystarczy zainstalować aplikację konkretnego banku na swoim smartfonie i uruchomić ją przed dokonaniem płatności. Aplikacja wygeneruje 6-cyfrowy kod, który podczas płatności w bankomacie lub sklepie stacjonarnym należy podać obsłudze. Jeśli chcesz dokonać płatności internetowej, podczas składania zamówienia należy postępować zgodnie z instrukcjami na stronie sklepu – często polega to na wykonaniu przelewu online ze swojego konta bankowego.

Jak zainstalować kartę płatniczą w telefonie?

Biorąc pod uwagę stopień zaawansowania technologicznego, jest to pytanie, które powinno nas czuć się głupio zadawać. Ale tak naprawdę nie jest głupie, ponieważ istnieje wiele osób, które nie korzystają ze swoich telefonów w sposób, w jaki mogłyby. Ludzie ci mogą mieć problemy z instalowaniem aplikacji lub po prostu nie wiedzą o możliwościach, jakie daje im ich telefon. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie brzmi: „Jak zainstalować kartę płatniczą w telefonie?”

Zobacz także:  Dlaczego wiele osób decyduje się na kredyty konsolidacyjne?

Istnieje kilka metod instalowania karty płatniczej w telefonie. Możesz to zrobić manualnie lub skanować kartę za pomocą aparatu fotograficznego swojego telefonu. Inną popularną metodą jest skanowanie karty płatniczej przez aparat fotograficzny innego urządzenia, takiego jak laptop lub tablet.

Aby manualnie dodać swoją kartę do portfela mobilnego Google Pay, przejdź do sekcji „Płatności” i postępuj według instrukcji. Aby ustawić Google Pay jako domyślną formę płatności, przejdź do ustawień aplikacji i wybierz tak opcjonaln With Google Pay set up as your default payment method, you can pay for items by simply holding your phone near the contactless reader

Czy da się płacić telefonem bez internetu?

Tak, da się! Płatności telefonem działają również offline, czyli nie trzeba mieć internetu w telefonie, aby zapłacić w sklepie. Transakcja przebiega tak samo, jak zwykłą plastikową kartą płatniczą, tylko do terminala przykłada się telefon. Jest to możliwe dzięki technologii NFC (Near Field Communication), która pozwala na bezprzewodowe przesyłanie danych między urządzeniami. Klient może wykonać maksymalnie 25 płatności bez połaczenia z internetem – wtedy limit ustalany jest indywidualnie przez bank i zależy od rodify programu lojalnościowego. Aby korzystać z tej funkcji, musisz być klientem banku obsługujacego Apple Pay lub Google Pay.

Jak płacić bez karty płatniczej?

Płacenie zbliżeniowe telefonem jest możliwe, pod warunkiem posiadania funkcji NFC. Wystarczy zbliżyć telefon do terminala płatniczego – który jest już powszechnie dostępny w sklepach oraz punktach usługowych – i poczekać na sygnał czytnika kart. Transakcja musi być autoryzowana przez bank (mieć taki status w ustawieniach) i potwierdzona przez użytkownika (naciśnięciem przycisku „Tak” lub podaniem PIN-u), samo zbliżenie telefonu do terminala nie będzie wiązało się z żadnymi kosztami. Płatności bezgotówkowe za pomocą telefonu komórkowego dają duże możliwości, szybkość oraz wygodę ich realizacji sprawiają, że wkrótce mogą one całkowicie zrewolucjonizować rynek usług finansowych.

Zobacz także:  Jak znaleźć numer księgi wieczystej po adresie za darmo?

Czy NFC jest płatne?

W przypadku kart zbliżeniowych wykonanie płatności poniżej 50 zł nie wymaga od użytkownika żadnej czynności poza zbliżeniem do czytnika. Uważa się, że to jest ważna różnica między NFC a innymi formami płatności mobilnych, takimi jak Apple Pay lub Google Pay. W przypadku tych ostatnich użytkownik musi bowiem odblokować telefon, aby zapłacić. Nie wystarczy więc wejść jedynie posiadanie urządzenia, aby płacić NFC.

Co to jest NFC i płatności?

Płacenie zbliżeniowo telefonem jest możliwe dzięki NFC. To technologia bezprzewodowego przesyłu danych na odległość do 20 centymetrów. Służy do łączenia zarówno ze słuchawkami bezprzewodowymi, zestawami głośnomówiącymi, jak i terminalami płatniczymi. Praktycznie wszystkie nowoczesne smartfony posiadają funkcjonalność NFC. Warto z tego korzystać, ponieważ jest to bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie.

Na czym polega płatność telefonem?

Wystarczy włączyć usługę, wcisnąć ikonę płatności zbliżeniowych i przyłożyć telefon do terminala. Następnie potwierdzić transakcję PIN-em, jeśli wynosi więcej niż 100 zł. Klienci banku Millennium mogą zapłacić za zakupy za pomocą aplikacji. Płatności telefonem to szybki i łatwy sposób na dokonywanie transakcji bez konieczności posiadania gotówki lub karty.

Czy płacenie telefonem jest bezpieczne?

Sceptycy podnoszą argument, że nie można zagwarantować bezpieczeństwa płatności NFC. Tymczasem eksperci uspokajają, że jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to płatność telefonem nie różni się niczym od płatności kartą zbliżeniową. Argument ten jest szczególnie ważny, gdy weźmiemy pod uwagę popularność płatności mobilnych w ostatnich latach. Bardzo ważne jest, aby być świadomym potencjalnych zagrożeń i dokonywać transakcji w sposób rozsądny.

Płatność zbliżeniowa NFC to jedna z metod płatniczych coraz częstsza w naszych codziennych zakupach. Dzięki temu rozwiązaniu możemy dokonać płatności w sklepie lub urzędzie bez konieczności posiadania gotówki czy karty płatniczej przy sobie – wystarczy nasz telefon komórkowy. Jak działa ta technologia? W momencie gdy chcemy dokonać transakcji, aktualizujemy aplikację portfela na swoim telefonie komórkowym i potwierdzamy tym samym operację. Pamiętajmy jednak, żeby mieć telefon ze sobą podczas dokonywania takich transakcji oraz chronić go przed kradzie��ami – np. noszeniem go na sznurku czy teczki na ramię.

Zobacz także:  O co chodzi z leasingu?

Czy wszędzie można płacić telefonem?

Jeszcze nie, ale to się zmienia. Jeszcze kilka lat temu płacenie telefonem komórkowym było raczej ewenementem niż czymś powszednim. Dziś możemy to robić w coraz większej ilości miejsc. Płacenie zbliżeniowe telefonem to jedna z metod płatności mobilnych, która cieszy się coraz większą popularnością. Można jej używać w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz w aplikacjach mobilnych. Płatność zbliżeniowa telefonem jest bezpieczna i szybka. Nie musimy już nosić ze sobą portfela pełnego gotówki lub kart płatniczych. Wystarczy, że mamy przy sobie telefon komórkowy z aktualnym saldem na naszym koncie.

Korzystanie z Google Pay w sklepach jest też możliwe na każdym urządzeniu z obsługą komunikacji NFC i Androidem w wersji Lollipop 5.0 lub nowszej. Posiadacze urządzeń bez obsługi komunikacji NFC mogą płacić za pomocą Google Pay w aplikacjach mobilnych sprzedawców. Aby dokonać płatności, należy postępować według instrukcji dostarczonych przez operatora aplikacji mobilnej lub sprzedawcy (niezbędne jest również podanie numeru telefonu).

Related Posts

O co chodzi z leasingu?

Czy słyszałeś o leasingu? Wiele osób nie ma pojęcia o tym, czym jest leasing i jak działa. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat leasingu, to koniecznie…

Jak znaleźć numer księgi wieczystej po adresie za darmo?

Nie wiesz jaki jest numer księgi wieczystej twojej nieruchomości? Nie martw się- możesz go znaleźć za darmo i to w kilka minut! Wystarczy, że wejdziesz na stronę…

Dlaczego wiele osób decyduje się na kredyty konsolidacyjne?

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie postanawiają skorzystać z rozwiązania, jakim jest kredyt konsolidacyjny. Niewątpliwie duże znaczenie mają tutaj takie czynniki jak możliwość modyfikacji sposobu spłacania swoich…

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.